16.05.2024

Centrum srdečního selhání FN Ostrava obdrželo prestižní akreditaci od Evropské kardiologické společnosti

Centrum srdečního selhání FN Ostrava obdrželo na Světovém kongresu srdečního selhání v portugalském Lisabonu prestižní akreditaci Evropské kardiologické společnosti (ESC) jako výsledek několikaletého úsilí, výzkumu a závazku k poskytování excelentní péče.

Vedle diagnostiky a léčby pacientů se centrum aktivně zapojuje do národních a mezinárodních klinických studií, a podílí se na spolupráci s ostatními centry v oblasti vědy a výzkumu. Tato významná akreditace je udělována pouze vybraným špičkovým centrům v Evropě, poskytujícím vysoce kvalitní péči pacientům trpícím srdečním selháním. Její získání je důkazem neustálého úsilí o inovaci v oblasti kardiologické péče i medicínského výzkumu.

Ocenění převzali z rukou prezidenta HFA (Heart Failure Association) dva zástupci centra - MUDr. Jozef Dodulík a MUDr. Marie Lazárová, Ph.D. „Jsme nesmírně pyšní na to, že naše centrum bylo oceněno Evropskou kardiologickou společností za práci našeho týmu. Toto ocenění nás ještě více motivuje k poskytování nejlepší možné péče pacientům a k hledání nových způsobů, jak zlepšit výsledky léčby srdečního selhání,“ řekl při převzetí ocenění doktor Dodulík.

Centrum srdečního selhání, spadající pod Oddělení kardiovaskulární Interní a kardiologické kliniky FN Ostrava, je v současné době jediným akreditovaným evropským centrem tohoto typu na severní a střední Moravě. Více informací o Centru srdečního selhání na 597 372 781 nebo srdecniselhani@fno.cz.