11.09.2024

Startovní pole Ostrava City Marathonu ovládly dresy s logem FN Ostrava

Zaměstnanci Fakultní nemocnice Ostrava v kategorii štafet opět ovládli startovní listinu nejstaršího českého maratonu s názvem Ostrava City Marathon. Centrem moravskoslezské metropole běželo o víkendu celkem 35 týmů. Nejlepší z nich, vedený přednostou Interní a kardiologické kliniky, obsadil 7. místo.

Na startu štafetové kategorie bylo letos 600 běžců ve 100 týmech. Tmavě modré dresy s logem ostravské fakultní nemocnice jednoznačně dominovaly. „Nejvíce šestičlenných týmů dali dohromady zdravotníci. Nejsilněji byla zastoupena Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM), kterou reprezentovalo 6 štafet. Běželi ale i zaměstnanci IT a dalších administrativních oddělení,“ přibližuje zájem o běh Ing. Hana Maiwaelderová, vedoucí Oddělení marketingu FN Ostrava, které všem zájemcům o účast v 65. ročníku maratonu zajistilo veškerou podporu. Na nejlepší umístění nakonec dosáhl časem 2:47:19.77, a získal tak putovní pohár ředitele FN Ostrava, tým kardiologů s názvem Srdcaři, ve kterém nechyběl ani přednosta Interní a kardiologické kliniky prof. MUDr. Jan Václavík, Ph.D., MHA.

Obrovský úspěch slavily čistě ženské štafety. Stříbrné medaile vybojovaly běžkyně z Kliniky infekčního lékařství a bronzové medaile si odnesly zdravotnice už zmíněné Interní a kardiologické kliniky.

Velké poděkování patří fyzioterapeutům z Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství. V zázemí, které jsme na Masarykově náměstí vytvořili, poskytli našim zaměstnancům, a v některých případech i běžcům z jiných týmů, akutní fyzioterapeutickou pomoc. A na nedostatek zájemců si rozhodně stěžovat nemohli. Stan byl stále plný,“ dodala Hana Maiwaelderová. Fyzioterapeuti také připomněli, že právě 8. září je světovým dnem oboru, který je stále žádanější. Letos byl zaměřen na bolesti v dolní oblasti zad, které mají se sportem a posilováním středu těla přímou souvislost.

V doprovodném programu v průběhu závodu vystoupil také primář Kliniky hematoonkologie FNO a LF OU MUDr. Jaromír Gumulec, který upozornil na to, že důležitou prevencí vzniku trombózy je i aktivním životní styl.