18.09.2024

FN Ostrava funguje ve standardním režimu

Rádi bychom ubezpečili naše pacienty, že Fakultní nemocnice Ostrava funguje ve standardním režimu. Plánované operační výkony se neruší, ambulantní provoz pokračuje bez omezení. Samozřejmě, že povodně zasáhly i řadu našich zaměstnanců, kteří se zatím nemohli dostat do práce. Na jejich pozice nastoupili kolegové. V mnoha případech přerušili své pracovní volno, aby chod klinik a oddělení nemusel být omezen. V tíživé situaci jsme také nabídli pomoc ostatním nemocnicím v našem regionu, zejména pro pacienty v akutním stavu.

„Rád bych jménem vedení fakultní nemocnice všechny ujistil, že s lidmi, kterým povodeň zasáhla do života, soucítíme, a i touto cestou jim vyjadřujeme maximální podporu. Našim povodní zasaženým zaměstnancům zprostředkováváme nabídky materiální a fyzické pomoci kolegů z celé fakultní nemocnice,“ řekl ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA. Psychosociální tým nemocnice je připraven nepřetržitě poskytnout podporu všem zaměstnancům, kteří o ni požádají.

Výpadek tepla v důsledku přerušení provozu třebovické teplárny jsme schopni na lůžkových stanicích v případě výrazného poklesu teploty nahradit topením vzduchotechnikou. Výpadek teplé vody řešíme v nutných případech ohřevem elektřinou.