Na Chirurgické klinice FN Ostrava vznikla další stálá expozice fotografií

Celkem 13 fotografií fotografa RNDr. Libora Krále nově zdobí chodby a jídelnu Stanice B Chirurgické kliniky FN Ostrava. Autor je pořídil mezi lety 2013 a 2023 při svých cestách po Evropě a Spojených státech amerických.

Snímky zachycují například známý německý hrad Eltz, maják na mysu svatého Vincenta v Portugalsku nebo malebné přírodní scenérie na Havaji. „Snažím se v nich zprostředkovávat dojmy, kterými to místo na mě působilo. Nejde úplně o dokumentární fotografii, protože většinou je tam nějaký post-processing, aby fotky působily vizuálně zajímavě,“ popisuje Libor Král a dodává: „Pro účel výstavy jsem vizuálně sjednotil fotografie, které poblíž sebe visí na zdi. Šlo o to, aby měly podobné barvy nebo vyznění.“

Na finálním výběru snímků se podílely i zdravotní sestry Stanice B. Celkem se rozhodovaly mezi padesátkou fotografií. „Kolegyně mají skvělé oko a společně s panem fotografem vše sladily tak, aby se pacienti měli na co dívat. Samozřejmě lékařská a ošetřovatelská péče tvoří základ medicíny. Z mého pohledu má ale příjemné prostředí velmi pozitivní vliv na zdravotní stav pacientů,“ doplňuje vrchní sestra Chirurgické kliniky Mgr. Hana Horelová, MBA.

Výstava Libora Krále není jedinou svého druhu. Stálé expozice od fotografů Tomáše Neuwirtha a Kateřiny Skalíkové totiž zkrášlují chodby i dalších chirurgických stanic ve FN Ostrava.

Podívejte se i na zajímavé video z vernisáže výstavy: https://youtu.be/fSw6f-_mMTU.